Veni Vidi Copycamp 2013

Marek Prokop na letošním Copycampu

Marek Prokop na letošním Copycampu

Skoro jsem se nestihla otřepat z historicky 1. srazu česko-slovenských copywriterů ve voňavé Meet Factory a už tu byl 2. ročník Copycampu organizovaného H1.cz a abdoc. Tentokráte jsme se sešli na Letné v oblíbeném Bio Oko. Nahlášeno bylo zhruba 170 platících účastníků a nakonec se na inspirativní „copy summit“ dostavilo včetně protekčňáků přes 100 psavců a marketérů z on-linu i off-linu. I já jsem zanechala svou stopu.

V 8:30 jsem zaujala místo u registračního stolku a nekompromisně lustrovala totožnosti a studentské průkazky příchozích. Nápor opadl kolem 11. hodiny, kdy jsem se konečně dostala do hlavního sálu kina, abych stihla přednášku Petra Vlasáka o takřka guerillových aktivitách Creative Copywriters Clubu jako je např. kampaň AntiSanta. Nahlédli jsme s ním i do, nám web copywriterům méně známého, fyzického světa persvazivního psaní, což vyvrcholilo podle mě nejlepší prezentací Petra Voborského v odpoledních hodinách. Příklady z praxe, gramatika a sranda – to můžu.

Nabídka byla letos pestrá a na své si přišli snaživci toužící natočit populární virální video (Adam Reinberger poodhalil zákulisí tvorby klipu Miluji tě, mé VUT), obdivovatelé Marka Prokopa a teorií z behaviorální ekonomie (přednáška Začarovaný rozum) i zarytí hejteři – čestnými hosty a vedoucími 3 workshopů byla trojice autorů 1000 věcí, co mě serou. Já si šla zahejtovat s Atillou, kde jsme skupinovým brainstormingem sestavili hrubou verzi nového hejtu o ostentativních cestovatelích.

Na závěr konference vystoupil Filip Podstavec, aby upozornil plodné autory na rozvíjející se službu Google Authorship, která není jen dalším pokusem nalákat nás na liduprázdné Google+, ale zajímavou možností jako shromažďovat a zviditelnit svůj originální obsah. Jinak jsem si na Copycampu dala jednoznačně nejhnusnější tuňákovou rolku v dějinách a pak jsme s organizačním výborem vyrazili na afterparty do klubu Traverza v areálu ČVUT, kam nás odmítli vpustit. That´s all Folks! Tak zase příště!