Vágus copy aneb Každý se potřebuje prodat

zdroj smoch.com

I stormtroopeři se dostanou na šikmou plochu

V Čechách se homeless copy zatím moc neujalo – stále je dávána přednost starému dobrému somrování face-to-face. Ale v Americe jsou samozřejmě napřed. Homeless se většinou nikam nežene, nevnucuje se a raději přijde s nápaditou cedulí z kartónu. My se pak stáváme svědky originálního copy, které nežene vpřed snaha zavděčit se klientovi, ale obyčejný hlad, nebo chuť na něco ostřejšího v mrazivém počasí. A výsledek stojí za to!

homeless copywriting, smosh.som

Nekecej?

Na lítost se už dávno nehraje. Hlavní je zaujmout

Všechno už tu bylo: „Nemám na vlak a jedu za nemocnou manželkou. Neměl byste na přispění? Ztratil jsem peněženku! Nebyl by drobáček, nebo cigárko?“ Už ani ten drkotající pejsek na klíně nás neobměkčí. Proto američtí homelessové povolali do boje o drobné zbraň těžkého kalibru – odzbrojující upřímnost, černý humor nebo totální bizáry v podobě svého vágus copy na kartónu. No nedejte jim do kloboučku…

Homeless copywriting, smosh.com

Jeden oldschool homie

Homeless 2.0

Konkurence je ostrá i mezi bezdomovci, a proto nás neudiví ani to, že A/B testování se dostalo doslova na ulici. Jak vidíte na fotce ze serveru dailyconversions.com, i „performance“ vašeho kartónu záleží na vhodné optimalizaci.

A/B testování u bezdomovců

Testovat, testovat, testovat

Nechci rozhodně naše méně šťastné spoluobčany zesměšňovat, jen je občas dobré uvědomit si, kde všude dobrý text může pomoci. A co já vím, třeba se mi mé copywriterské schopnosti budou hodit například na stopu u dálnice, nebo až nebude copywriting nikdo potřebovat a já  se půjdu posadit před Billu.

Homeless copywriting, smosh.com

A co byste nabídli vy, marketéři?

Tak, kterému z nich hodíte pětku vy? Napište mi na facebooku.